Miks silm tõmbleb? Hea teada!

miks silm tõmbleb

Miks silm tõmbleb? See nähtus on nii sage, et oled seda ilmselt ka ise tundnud. Tüütu? Seda kindlasti. Ohtlik? Loe edasi, saad teada!

1. Väsimus või stress

Proovi kõigepealt öösel kauem magada. Meie keha (sh ka silmad) vajab ööune näol taastumisaega. Kui sul on stressirohke aeg, proovi teha päeva jooksul sagedamini lühikesi puhkepause, proovi hingamisteraapiat või meditatsiooni.

2. Kuiva silma sündroom

Kuiv toaõhk, pikad päevad arvuti taga, sagedased lennureisid, vanus, mõningad ravimid jm võivad olla kuiva silma põhjuseks. See omakorda võib tekitada silmalau tõmblusi. Tee arvuti ääres sagedamini väikeseid pause ja anna silmadele puhkust. Kasuta kontaktläätsede kandjatele sobivaid niisutavaid silmatilku (näiteks meie e-poest C-Well niisutavad silmatilgad).

3. Allergiad

Allergiate puhul vabaneb organismis histamiine (ühend, mis reguleerib immuunreaktsioone), millel võib olla roll tõmbluste tekitamises.

4. Kahjulikud ained

Tõenäoliselt võib silmalau tõmblusi põhjustada kõik, mis muule organismile kahjulik: alkohol, tubakas, kohv. Kui sul silm sagedasti tõmbleb, proovi nende ainete kasutamist vähendada.

5. Toitumisprobleemid

Kui saad liiga vähe B12- või D-vitamiini või magneesiumi, millel on oluline roll lihaste töös, siis võib siin olla veel üks põhjus, miks su silm „tuksub.“

6. Blefarospasm

Kuigi seda esineb harva, võib silmade tõmblemine mõnikord viidata ka palju tõsisemale haigusele, mille nimi on blefarospasm. Tavaliselt esineb see 50-70aastastel inimestel. Haigus algab tavaliselt järk-järgult ärritus- või ebamugavustundega silmas ja/või suurenenud valgustundlikkusega. Seejärel tekib aegamööda vajadus järjest sagedamini silmi pilgutada. Haiguse tekkepõhjuses ei ole teadlased päris kindlad, ka pole sellele ravi. Arsti juurde tuleks pöörduda siis, kui tõmblused on kestnud üle nädala, silmalaug on muutunud lõdvaks või sulgunud täielikult.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Uudiskiri